Αθλητική Ομάδα

Αγωνιστική Χιονοδρομία Π-Κ, Πήλιο-Καλάβρυτα-Παρνασσός-Πήλιο

Η αρχή έγινε στο Χ/Κ Πηλίου, 1ο Κύπελλο Π-Κ 20 & 21/2, όπου την 2η μέρα των αγώνων συμμετείχαμε με 4 αθλητές μας (Θεοδωρίδης Κ. Π2 & Βολιώτης Χρ. Μουστρούφης Δ. Σελανίκης Βα. Π1). Στη κατηγορία των Π1 την καλύτερη θέση κατέλαβε ο αθλητής μας Σελανίκης Βασίλειος (12ος) ενώ στη κατηγορία των Π2 ο αθλητής μας Θεοδωρίδης Κων/νος δεν κατάφερε να τερματίσει μετά από πτώση. Συνέχεια είχαμε στο Χ/Κ Καλαβρύτων και στο 3ο Κύπελλο Π-Κ (3ήμερο 17-18-19/2) όπου συμμετείχαν οι αθλητές μας Σελανίκης Βασίλης & Βολιώτης Χρήστος με τη συνοδεία του προπονητή μας κ. Παπαδόπουλου Παύλου. Την 1η μέρα στο αγώνισμα του GS ο Σελανίκης Β. κατέλαβε την 16η θέση ενώ ο Βολιώτης Χρ. δεν τερμάτισε τη διαδρομή του, η 2η μέρα στο SL ήταν "κακή" για τους αθλητές μας διότι τεχνικά λάθη τους έβγαλαν άκυρους στη διαδρομή τους ενώ την 3η μέρα & πάλι στο GS έχαμε κατάταξη και για τους δύο αθλητές, όπου ο Σελανίκης Β. κατέλαβε την 15η θέση ενώ ο Βολιώτης Χρ. την 24η. Η συνέχεια δόθηκε στο Χ/Κ Παρνασσού, 2ο Κύπελλο Π-Κ, FIS CHI 10 & 11/3, όπου και πάλι η ομάδα μας με 3 αθλητές (Βολιώτης Χρ. Λαγός Ν. Σελανίκης Β.) συνοδεία του προπονητής μας των Π-Κ κ. Παπαδόπουλου Π. έλαβε μέρος: την 1η μέρα στο αγώνισμα του GS με την εξής κατάταξη: Σελανίκης 21ος, Βολιώτης 29ος & Λαγός 34ος ενώ την 2η μέρα στο αγώνισμα του SL είχαμε καλύτερα αποτελέσματα και κατάταξη φέροντας τους: Σελανίκη Β. 12ο & Βολιώτη Χρ. 21ο. Η σειρά των αγώνων μας "έκλεισε" στο Χ/Κ Πηλίου και στον αγώνα Π.Α.Χ. της κατηγορίας Π2-Κ2 όπου αθλητής μας Θεοδωρίδης Κων/νος κατέλαβε τη τιμητική 20η θέση (με δύσκολες καιρικές συνθήκες). Ήταν μια δύσκολη χρονιά χωρίς πολλές προπονήσεις για τους αθλητές μας στη κατηγορία των Παίδων - Κορασίδων αλλά με αυταπάρνηση έδωσαν το καλύτερό τους εαυτό και συμμετείχαν στους αγώνες για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα τόσο για τους ίδιους όσο και για το σύλλογο! Τους ευχαριστούμε θερμά και τους ευχόμαστε υγεία & πρόοδο!