Αθλητική Ομάδα

Διεθνής Αγώνας Abetone - Ιταλία την 30.3-02.4.17

Η αθλήτριά μας κατετάγει τη 1η ημέρα (31/3) στο σλάλομ (SL) στη 36η θέση ενώ την επόμενη ημέρα (01/4) στη γιγαντιαία κατάβαση (GS) κατέλαβε τη 44η θέση μεταξύ 66 αθλητριών από όλη την Ευρώπη (αλλά και την Ιαπωνία). Είχε τη καλύτερη κατάταξη από όλες τις Ελληνίδες που συμμετείχαν και αποκόμισε σημαντικές εμπειρίες από το υψηλό αγωνιστικό επίπεδο! Η συμμετοχή όλων των αθλητών της αποστολής ήταν πετυχημένη και επιβράβευσε τη προσπάθειά τους μετά από μια επίπονη και ιδιαίτερα δύσκολη αγωνιστική περίοδο. Να αναφέρουμε, σύμφωνα με τα αποτελέσματα ότι στη κατηγορία των U16 ο Χρήστος Μαρμαρέλης είχε την καλύτερη επίδοση στο αγώνισμα της τεχνικής κατάβασης (41η θέση) ενώ στην κατηγορία των U14 αρρένων, ο Δημήτρης Ασβεστάς ήταν ο καλύτερος στο slalom και κατέκτησε την 19η θέση, και ο Αστέρης Μπάκας ήταν ο καλύτερος στο γιγαντιαίο σλάλομ και κατέκτησε την 26η θέση. Αρχηγός της αποστολής ήταν η κα Σπ. Στάμου (ΕΟΧΑ) με συνοδούς προπονητές τους κ.κ. Κατσίκα & Κράϊτσεφ.